sprzedaz-mieszkania-bez-posrednika

Sprzedaż mieszkania bez pośredników – jak to zrobić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na samodzielne przeprowadzenie transakcji sprzedaży swojej nieruchomości. Sprzedaż mieszkania bez pośredników daje możliwość zaoszczędzenia kosztów prowizji agenta nieruchomości, z tego też powodu jest atrakcyjna dla wielu sprzedających.

Oczywiście, nie musimy korzystać z pomocy agenta nieruchomości podczas transakcji, a całą procedurę możemy przeprowadzić samodzielnie. Jednakże należy wiedzieć, że sprzedaż mieszkania bez pośredników – czyli sprzedaż samodzielna – nie zawsze jest łatwym zadaniem. Aby była bezpieczna i korzystna, wymaga pewnej wiedzy oraz umiejętności interpersonalnych. W tym artykule znajdziesz kilka cennych porad na to, jak sprzedać mieszkanie bez pośredników

Sprzedaż mieszkania bez pośredników – jakie ma zalety

sprzedaz-mieszkania-bez-posrednika

Wiele osób zastanawia się, czy warto decydować się na sprzedaż mieszkania bez pośredników, czy bezpieczniej będzie skorzystać z pomocy dobrego pośrednika nieruchomości? Nie brakuje zalet zarówno jednej, jak i drugiej metody. 

Sprzedaż mieszkania bez pośredników to przede wszystkim oszczędność pieniędzy, bo nie jesteśmy zobowiązani płacić prowizji pośrednika nieruchomości. Prowizja ta jest pobierana za wszystkie czynności, jakich dokonał pośrednik, w celu skutecznej sprzedaży. Zakres usług pośrednika jest szeroki, a to do czego będzie on zobowiązany, jest ustaleniem sprzedającego i agenta. 

Usługi pośrednictwa są odpłatne. Prowizja może wynosić nawet kilka procent od ceny transakcyjnej mieszkania – co może stanowić spory wydatek jeżeli cena nieruchomości jest wysoka. Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż mieszkania bez pośredników, pieniądze te możemy zaoszczędzić i zwiększyć zysk z transakcji.

Co istotne, sprzedaż mieszkania bez pośredników może być naprawdę dobrym pomysłem, ponieważ wielu kupujących preferuje oferty bezpośrednio od sprzedającego. Dlaczego? Z prostej przyczyny, z obawy przed koniecznością zapłaty prowizji. Pośrednik nieruchomości może pobierać prowizję również od kupującego.

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników – sposoby na sprzedaż

Czy sprzedaż mieszkania bez pośredników jest zarezerwowana jedynie dla osób obeznanych w rynku nieruchomości? Oczywiście, że nie! Natomiast, żeby transakcja była korzystna finansowo i bezpieczna warto poświęcić chwilę i sprawdzić jak przygotować się do sprzedaży mieszkania bez pośredników.

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników? Są na to dwa sposoby, dlatego warto zastanowić się, który z nich będzie dla nas lepszy. Pierwszy to sprzedaż mieszkania samodzielnie. Drugi to skup mieszkań. Tak, skup mieszkań, nie opiera się na pośrednictwie. Sprzedający zgłasza się do firmy skupującej nieruchomości, która jest kupującym. To między nimi dochodzi do bezpośredniej sprzedaży, nie uczestniczy przy tym żadna dodatkowa osoba.

Sprzedaż mieszkania bez pośredników – sprzedaż na własną rękę

Jeśli się do tego odpowiednio przygotujesz i będziesz wiedzieć, jakie kroki kolejno podjąć, sprzedaż mieszkania bez pośredników może nie być tak trudna jak się wydaje.  Poniżej przedstawiamy jakie kroki musi podjąć samodzielny sprzedający.

jak-sprzedac-mieszkanie-bez-posrednika
1. Wycena nieruchomości. Aby sprzedaż mieszkania bez pośredników była skuteczna, a zarazem nie trwała długie miesiące, warto zadbać o adekwatną cenę sprzedaży. W tym celu porównaj ceny transakcyjne podobnych nieruchomości do Twojej. Możesz również, wspomóc się korzystając z bezpłatnej usługi, jaką jest wycena nieruchomości online

 1. Przygotuj nieruchomość na sprzedaż. Gruntowne sprzątanie, pozbycie się zbędnych przedmiotów czy lekkie odświeżenie nieruchomości – mieszkanie powinno prezentować się schludnie i przytulnie, aby przyciągnąć uwagę kupujących.
 2. Stwórz ogłoszenie. Ładne zdjęcia, wykonane w słoneczny dzień z pewnością przyciągną wzrok, a przejrzyste i wyczerpujące informacje pozwolą odsiać zdecydowanych nabywców. W treści warto skupić się szczególnie na atutach nieruchomości.
 3. Zaprezentuj mieszkanie. Sprzedaż mieszkania bez pośredników wymaga pewnej elastyczności i wolnego czasu. Do prezentacji mieszkania, warto się wcześniej przygotować. Pomyśleć o zaletach pomieszczeń, o tym co szczególnie warto pokazać oraz przygotować się na negocjacje cenowe – te będą nieuniknione. 
 4. Skompletuj dokumenty. Jeżeli nie jesteś pewny, jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży nieruchomości, skontaktuj się z notariuszem, u którego zamierzasz zawrzeć akt notarialny. Notariusz poinformuje o niezbędnych dokumentach i zaświadczeniach.
 5. Umowa przedwstępna. Dokument powinien zawierać najważniejsze szczegóły transakcji docelowej.
 6. Sprzedaż mieszkania bez pośredników sfinalizujesz, umawiając wizytę u notariusza. 

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników – skup nieruchomości

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników do skupu nieruchomości? Transakcja jest dla sprzedającego bardzo wygodna, bo nie musi on czynić specjalnych przygotowań – sprzątać, upiększać czy remontować nieruchomość. Zaletą sprzedaży mieszkania bez pośredników do skupu, jest to, że nieruchomość może zostać skutecznie sprzedana, nawet gdy nadaje się do generalnego remontu. Skup mieszkań nie odmawia zakupu nieruchomości ze względu na zły stan techniczny.

Nie ma konieczności wielokrotnego pokazywania nieruchomości zainteresowanym, co znacznie skraca czas sprzedaży i minimalizuje zaangażowanie sprzedającego. Sprzedaż mieszkania bez pośredników do skupu mieszkań wygląda następująco.

 1. Kontakt ze skupem mieszkań. Telefoniczna rozmowa z konsultantem lub wypełnienie formularza na stronie internetowej. Sprzedający podaje najważniejsze informacje dotyczące nieruchomości na sprzedaż.
 2. Wycena nieruchomości przez analityków Skupu mieszkań. Sprzedający otrzymuje ofertę firmy już w 24 h. Po czym może się z nią zapoznać, porównać z innymi i swobodnie zadecydować o podjęciu sprzedaży do skupu. Wycena jest niezobowiązująca.
 3. Formalności. Wraz z akceptacją oferty, doradca klienta poinformuje sprzedającego o niezbędnych formalnościach. Sprzedający może rozpocząć kompletowanie dokumentów, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów ma wsparcie specjalistów, którzy chętnie pomogą we wszystkich czynnościach.
 4. Umowa przedwstępna. Strony określają warunki umowy docelowej, a sprzedający otrzymuje zaliczkę na poczet przyszłej transakcji.
 5. Finalizacja transakcji. Sprzedający może wybrać notariusza, u którego chciałby przeprowadzić transakcję. Sprzedaż mieszkania bez pośredników do skupu mieszkań to gotówka od ręki w dniu transakcji.


Skup nieruchomości to firma, która kupuje mieszkania od osób prywatnych. Sprzedający nie zostaje obciążony żadnymi opłatami za czynności niezbędne do przeprowadzenia transakcji. To ciekawa metoda na sprzedaż mieszkania bez pośredników, a z pewnością sposób na najszybszą sprzedaż nieruchomości. 

Sprzedaż mieszkania bez pośredników czy z agencją nieruchomości?

Zarówno sprzedaż mieszkania bez pośredników, jak i sprzedaż mieszkania z agencją nieruchomości ma swoje wady i zalety. 

Sprzedaż przez biura nieruchomości odciąża sprzedającego z określonych,a nawet wszystkich czynności związanych ze sprzedażą, jednak taka usługa kosztuje. Prowizja pośrednika nieruchomości, mieści się w granicach 2-6% ceny sprzedaży. 

Sprzedaż mieszkania bez pośredników na własną rękę, wymaga dużo zaangażowania i zasobów wolnego czasu, jednak pozwala zaoszczędzić na prowizji. Bezpośrednia sprzedaż do skupu nieruchomości daje możliwość realizacji transakcji w ekspresowym czasie.

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ