FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy skup nieruchomości za gotówkę jest bezpieczny dla mnie?

Jesteśmy grupą inwestycyjną, która od wielu lat specjalizuje się w skupie nieruchomości. Posiadamy środki finansowe, pozwalające sfinalizować każdą transakcję za gotówkę, bez względu na dzień tygodnia. Zapłata gotówką jest korzystna dla naszych klientów, ponieważ daje im poczucie bezpieczeństwa i pozwala natychmiast rozwiązać liczne problemy finansowe. Nasza płynność finansowa skutkuje również maksymalnym uproszczeniem formalności i szybkim dokonaniem transakcji. Klienci, którzy wolą otrzymać pieniądze na konto bankowe, również mają taką możliwość. Wypłatę należności realizujemy w ciągu 24 godzin na wskazane w akcie notarialnym konto.

Czy jest możliwość spotkania się z przedstawicielem firmy Skup Nieruchomości Za Gotówkę, jeżeli nie mogę dojechać do Państwa biura?

Oczywiście że tak. Działamy elastycznie i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Zatrudniamy grono doświadczonych ekspertów od nieruchomości, którzy pracują w terenie i dojeżdżają do klientów. Aby umówić się na spotkanie i oględziny nieruchomości, wystarczy się z nami skontaktować i ustalić dogodny termin wizyty. Odwiedzamy klientów w dużych miastach, małych miejscowościach i na wsiach. Lokalizacja nieruchomości nie ma dla nas większego znaczenia.

Nie znam rynkowych cen nieruchomości? Skąd mam wiedzieć, że otrzymam od Was uczciwą wycenę?

Działamy na rynku nieruchomości od wielu lat. Zajmując się tym od tak długiego czasu, zbudowaliśmy rozpoznawalną markę, darzoną dużym zaufaniem. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy nie traktowali klientów uczciwie. W swojej działalności kierujemy się przepisami prawa i etyką zawodową. Na ostateczną wartość wyceny nieruchomości składa się wiele czynników. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie zaoferować nawet 90% wartości rynkowej, płacąc od razu gotówką do ręki. Możliwość otrzymania bezpłatnej wyceny do niczego Państwa nie zobowiązuje i i pozwala porównać naszą ofertę z innymi, a następnie wybrać tę najkorzystniejszą.

Nie posiadam konta bankowego. Czy aby otrzymać zapłatę za sprzedaż nieruchomości, muszę je założyć?

Nie jest to konieczne. Zapłatę za skup nieruchomości może wypłacić Państwu w gotówce do ręki, w momencie podpisania umowy kupna-sprzedaży. Jest to wygodne i bezpieczne dla naszych klientów, a ponadto pozwala im natychmiast rozwiązać wiele problemów finansowych lub od razu wyjść z zadłużenia. Oczywiście istnieje również możliwość przesłania należności na wskazane konto bankowe. Wówczas przelew dociera na nie w ciągu 24 godzin od podpisania umowy.

Jak długo się czeka na podpisanie umowy i zapłatę za kupowaną nieruchomość?

Działamy na jasno określonych zasadach. Pierwszym etapem są oględziny nieruchomości. Po ich przeprowadzeniu zostaje przygotowana i przedstawiona Państwu wycena. Jeśli ją Państwo akceptują, w ciągu 24 godzin jesteśmy w stanie podpisać umowę i wypłacić gotówkę za sprzedaż nieruchomości. Każdy klient jest dla nas ważny i każdego traktujemy indywidualnie, starając się działać elastycznie i dostosowując do jego potrzeb.

Czy zanim się z Wami skontaktuje, powinienem przygotować jakieś dokumenty itp.?

Aby móc zrealizować skup nieruchomości za gotówkę, konieczne jest przedstawienie aktu własności nieruchomości. Nam wystarczy numer księgi wieczystej domu, mieszkania, działki, garażu lub lokalu, który chcą Państwo sprzedać. Jeżeli nie posiadają Państwo przy sobie aktu własności, numer księgi wieczystej można uzyskać w sądzie właściwym lokalnie. Inne pomocne dokumenty to akt notarialny nabycia mieszkania albo postanowienie o nabyciu spadku. Pozostałe dokumenty, które będzie trzeba okazać pracownikowi firmy skup nieruchomości za gotówkę to dowód osobisty oraz oświadczenia o zaległościach, osobach zameldowanych, postępowaniu spadkowym itp. Pomagamy w skompletowaniu wszystkich tych dokumentów, a także udzielamy szczegółowych wyjaśnień związanych z nimi. Każda transakcja jest dokonywana w obecności notariusza, a Państwo mają możliwość uzyskania porady prawnika. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Po sprzedaży nieruchomości zamierzam wyjechać z kraju. Czy będę Państwu jeszcze potrzebny?

Staramy się działać w sposób kompleksowy i jak najmniej obciążający naszych klientów. Chcąc maksymalnie uprościć finalizację transakcji, każda z nich odbywa się w obecności notariusza, który potwierdza ją powagą swojego urzędu. Skup nieruchomości o bardziej skomplikowanej formie prawnej, może, ale nie musi wymagać późniejszego kontaktu z Państwem. W takich przypadkach prosimy o pozostawienie do Państwa kontaktu telefonicznego. Osoby na stałe przebywające za granicą, mogą upoważnić w Polsce zaufaną osobę, aby reprezentowała ich interesy. Pomoże ona w kompletowaniu dokumentów lub będzie Państwa reprezentować w urzędzie. Z wieloletniego doświadczenia wiemy jednak, że takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.

Czy jest możliwa sprzedaż nieruchomości za gotówkę, która należy do mojego dziecka albo wychowanka?

Osoby niepełnoletnie mogą stać się posiadaczami nieruchomości lub udziału w niej w wyniku odziedziczenia spadku lub otrzymaniu darowizny. Sprzedaż takiej nieruchomości wykracza już poza zwykły zarząd majątkiem, do którego mają prawo rodzice i opiekunowie. Dlatego też w takich przypadkach konieczne jest uzyskanie zgody sądu na sprzedaż owej nieruchomości. Każdy z rodziców może przed sądem wnioskować o pozwolenie na rozszerzenie zarządu majątkiem dziecka. Może, ale nie musi to nastąpić podczas rozprawy sądowej. Sprzedaż nieruchomości dziecka będzie możliwa wyłącznie po wydaniu pozytywnego wyroku i jego uprawomocnieniu. Sądy w takich przypadkach kierują się nadrzędną zasadą prawodawstwa, czyli dobrem dziecka.

Ile czasu mam na opuszczenie nieruchomości po jej sprzedaży Państwa firmie?

Za każdym razem jest to kwestią indywidualnych uzgodnień. Zostają one ujęte w umowie kupna-sprzedaży nieruchomości, która zostaje podpisana w obecności notariusza. Zawsze staramy się działać w dobrze pojętym interesie naszych klientów, wykazując elastyczność i zrozumienie dla trudnych sytuacji bytowych. W swojej działalności kierujemy się zasadą transparentności i unikania zbędnych nieporozumień.

Co jest potrzebne, aby przygotować transakcję szybki skup nieruchomości za gotówkę?

Z przyjemnością udzielimy informacji na temat dokumentów, które są potrzebne do finalizacji takiej transakcji. Jednym z najważniejszych dokumentów jest oczywiście akt notarialny lub numer księgi wieczystej. Inne dokumenty to m.in. postanowienie o nabyciu spadku lub akt nabycia lokalu mieszkalnego. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego lub mailowego, celem otrzymania dalszych wytycznych. Pozostałe dokumenty, które mogą być przydatne to zaświadczenie o zaległościach w czynszu, dotyczące liczby zameldowanych osób lub ich braku itp. O wszystkim co konieczne osobiście Państwa poinformujemy na drodze kontaktu bezpośredniego.

Czy w jakichś przypadkach odmawiacie skupu nieruchomości? Od czego to zależy?

Od samego początku działalności zdecydowaliśmy o tym, że nie będziemy unikać trudnych sytuacji. Do takich zalicza się m.in. skup nieruchomości z zadłużeniem, z komornikiem, skomplikowaną formą prawną, a także nieruchomości wymagających remontu generalnego, po zalaniu lub pożarze lub nieruchomości, które mają ustanowioną służebność. Dysponujemy doświadczonym zapleczem prawniczym, które jest w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowane przypadki skupu nieruchomości. Odpowiedzialny sposób naszego działania gwarantuje klientom poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość uzyskania najkorzystniejszej oferty cenowej.

Niektóre zapisy umowy są dla mnie niejasne. Czy ktoś może mi je wytłumaczyć?

Oczywiście że tak. Nasi klienci zanim podpiszą umowę kupna sprzedaży nieruchomości, mogą się z nią zapoznać w towarzystwie prawnika i notariusza. Odpowie on na wszelkie pytania i wątpliwości związane z treścią i brzmieniem umowy. Dodatkowo, zapewniamy klientom kompleksową pomoc w innych trudnych sytuacjach związanych z problemami finansowymi, prawnymi czy złą sytuacją bytową lub mieszkaniową. Kupując od Państwa nieruchomość, chcemy jednocześnie pomóc w rozpoczęciu nowego, lepszego rozdziału życia i rozwiązaniu dotychczasowych problemów.

Mam długi i komornika oraz innych wierzycieli. Czy sprzedając Państwu nieruchomość, na pewno to ja otrzymam za nią pieniądze?

Obciążenia komornicze dotyczą coraz większej liczby właścicieli nieruchomości. Długi i wierzyciele to temat bardzo delikatny, a my zawsze staramy się działać w sposób, gwarantujący Państwu najlepsze warunki transakcji i otrzymanie najkorzystniejszej oferty cenowej. Pieniądze otrzymane za sprzedaną nieruchomość mogą być wypłacone w gotówce. Państwo sami decydują o sposobie ich wykorzystania, np. na pokrycie długów lub innych zobowiązań. Działając na rynku nieruchomości od wielu lat, zrealizowaliśmy bardzo dużą ilość transakcji skupu nieruchomości zadłużonych. W każdym przypadku, pomogliśmy w ten sposób naszym klientom wyjść w całości lub częściowo z długów. Oferujemy realne wyceny nieruchomości, biorąc pod uwagę wiele czynników, jak również ewentualne obciążenia hipoteczne zapisane w księgach wieczystych. W takich przypadkach nasza wycena zostaje pomniejszona o wartość niespałconej należności wobec wierzycieli.
SZYBKI KONTAKT
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Dobre Promo sp. z o. o. oraz podmioty współpracujące z Dobre Promo sp. z o.o.

    ZADZWOŃ