sprawna-sprzedaz-domu-z-kredytem-2023

Sprawna sprzedaż domu z kredytem do skupu nieruchomości

Sprzedaż domu z kredytem hipotecznym może nie być prostym zadaniem. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i zastanawiasz się, jak skutecznie sprzedać swoją nieruchomość mimo obciążającego cię kredytu, to ten artykuł jest dla ciebie.

Również zadłużoną nieruchomość można skutecznie sprzedać! Sprawdź kilka ważnych informacji dotyczących sprzedaży domu z kredytem. 

Sprzedaż domu z kredytem – skuteczna sprzedaż do skupu nieruchomości

Sprzedaż domu z kredytem do skupu nieruchomości to alternatywa dla sprzedaży nieruchomości w tradycyjny sposób za pomocą ogłoszenia w internecie. Warto wiedzieć, że coraz więcej osób decyduje się na transakcję ze skupem nieruchomości.

sprawna-sprzedaz-domu-z-kredytem 

Sprzedaż domu z kredytem do skupu nieruchomości jest coraz bardziej powszechna ze względu na prostotę sprzedaży i szybką realizację w porównaniu do samodzielnej sprzedaży. Skup nieruchomości to także pomoc w sytuacji, gdy posiadanie domu sprawia pewne problemy np. gdy zmagamy się z zadłużeniem, nieruchomość ma kilku współwłaścicieli lub problemy prawne. Często firmy zajmujące się skupem nieruchomości mają specjalistyczne rozwiązania umożliwiające przeprowadzenie takiej transakcji bez większych problemów i w 100% bezpiecznie.

Po pierwsze, niezależnie od wysokości zadłużenia, oraz ewentualnych zaległości w spłacie skup nieruchomości jest dostępnym rozwiązaniem. Taka sprzedaż nie polega na pośrednictwie, a bezpośredniej sprzedaży do firmy skupującej nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości odbywa się za gotówkę, co oznacza, że sprzedający nie musi czekać, aż nabywca uzyska kredyt hipoteczny z banku na zakup. Sprzedaż może zostać zrealizowana w błyskawicznym czasie, co nie wpływa na bezpieczeństwo transakcji. 

Dodatkowo skup nieruchomości zapewni Ci opiekę prawną, dzięki czemu transakcja będzie należycie zabezpieczona.

Sprzedaż domu z kredytem do skupu nieruchomości, wiąże się z pewnymi formalnościami, np. z wizytą w banku w celu uzyskania potrzebnych do sprzedaży dokumentów. Można również skontaktować się z przedstawicielem banku, aby uzyskać informacje na temat procedury spłaty hipoteki w przypadku wcześniejszej sprzedaży domu.

Sprzedaż domu z kredytem – co należy wiedzieć

Sprzedaż domu z kredytem jest jak najbardziej możliwa. Mimo tego, że kredyt hipoteczny to wieloletnie, duże zobowiązanie finansowe, to właściciel nieruchomości zawsze ma możliwość sprzedaży domu z kredytem jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Przy planowaniu transakcji, warto dobrze wycenić nieruchomość, biorąc pod uwagę kwotę pozostałą do spłaty. Jeżeli cena sprzedaży nie pokryje w całości zobowiązania wobec banku, sprzedający będzie musiał zapłacić resztę kwoty z własnych środków.

Jeżeli pozostała kwota jest niewielka, być może spłata kredytu nastąpi już z zadatku, a wtedy strony przystąpią do transakcji sprzedaży gdy kredyt zostanie uregulowany. 

Najczęściej jednak sprzedaż domu z kredytem polega na tym, że nabywca część kwoty sprzedaży przeznacza na spłatę kredytu, a pozostały zysk z transakcji przelewany jest na indywidualne konto sprzedającego. Kwota sprzedaży wędruje więc na dwa oddzielne konta – konto banku oraz konto sprzedającego. 

Sprzedaż domu z kredytem – krok po kroku

Sprzedaż domu z kredytem może być nieco bardziej skomplikowana niż sprzedaż domu bez zadłużenia, jednak nie nastręcza wiele uciążliwości. Poniżej przedstawiamy ogólne kroki, które należy wykonać przy sprzedaży nieruchomości z kredytem.

  1. Znajdź nabywcę. Skontaktuj się bezpośrednio ze skupem nieruchomości i uzyskaj błyskawiczną propozycję odkupu domu, lub sporządź ogłoszenie internetowe, nie zapominając, aby w treści zawrzeć informację o tym, że ogłoszenie dotyczy nieruchomości z kredytem.

    2. Sprawdź wysokość zadłużenia i uzyskaj promesę z banku

    Ważnym krokiem, jest ustalenie wysokości pozostałego do spłaty kredytu. W tym celu należy skontaktować się z bankiem lub instytucją finansową udzielającą kredytu i poprosić o informację na temat aktualnego salda zadłużenia. Z banku powinniśmy otrzymać również promesę wykreślenia hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości po spłacie kredytu.

    3. Umowa przedwstępna z nabywcą. W treści umowy przedwstępnej zawieramy warunki finalnej umowy między sprzedającym i kupującym. Umowa przedwstępna zabezpiecza interesy stron przed przystąpieniem do umowy finalnej.
  2. Zawarcie finalnej umowy sprzedaży nieruchomości. Wizyta u notariusza i podpisanie przez strony umowy aktu przenoszącego własność nieruchomości. 
  3. Wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej. Po uregulowaniu kredytu sprzedający powinien dopilnować wykreślenia wpisu hipoteki z księgi wieczystej dzięki zaświadczeniu z banku informującemu o całkowitej spłacie kredytu. 

Sprzedaż domu z kredytem – trudności przy sprzedaży domu z hipoteką

Sprzedaż domu z hipoteką może być trudna pod wieloma względami. Po pierwsze, sama sprzedaż domu jako formy nieruchomości, jest trudniejsza niż sprzedaż mieszkania. Domy przedstawiają większą wartość, co zawęża krąg potencjalnych zainteresowanych ofertą.

Sprzedaż może być trudna również ze względu na istnienie zobowiązania wobec banku. Chociaż sprzedaż domu czy mieszkania z kredytem jest powszechnym rozwiązaniem i przy należytym działaniu jest całkowicie bezpieczna dla nabywcy, to część kupujących pomija takie oferty ze względu na obawy przed przejęciem zobowiązania.  

Sprzedaż domu z kredytem – podsumowanie

Sprzedaż domu z kredytem jest możliwa do realizacji. Nie potrzebujemy do tej czynności zgody banku na sprzedaż, jednak wizyta w banku będzie nieunikniona, aby uzyskać zaświadczenie dotyczące kwoty pozostałej do spłaty. 

sprawna-sprzedaz-domu-z-kredytem-2023

Sprzedający powinien dobrze wycenić nieruchomość na sprzedaż, jeśli zależy mu na sprawnej transakcji. 

Sprzedaż domu z kredytem można również zrealizować w bezproblemowy sposób razem ze skupem nieruchomości. Skup nieruchomości zapewni Ci bezpieczeństwo i pomoc w realizacji formalności przy sprzedaży. Jeśli zależy Ci na czasie, to taka forma sprzedaży z pewnością będzie najszybszym wyborem. 

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

ZADZWOŃ