jak-wycenic-mieszkanie-2021

Jak wycenić mieszkanie? Szybki sposób i błyskawiczna sprzedaż 2023

jak-wycenic-mieszkanie-2021

Masz mieszkanie na sprzedaż? Lokal w bloku z wielkiej płyty, kamienicy, a może nowoczesnym budynku wielorodzinnym? Chodzi ci po głowie jego sprzedaż, ale nie wiesz jaką cenę wyjściową zaproponować? To problem wielu osób, które zwykle raz lub dwa razy w życiu sprzedają nieruchomość. Jak wycenić mieszkanie, aby cena była atrakcyjna dla kupującego, a jednocześnie wystarczająco satysfakcjonująca dla sprzedawcy? Jakimi kryteriami się kierować – czy porównywać takie same mieszkania w swoim mieście, dzielnicy, czy może zlecić to zadanie rzeczoznawcy? To wszystko są bardzo ważne zagadnienia, na które pomożemy ci odpowiedzieć.

​ Wycena mieszkania online – wygodnie i szybko

Jedna z ciekawszych form na uzyskanie darmowej wyceny mieszkanie, to skorzystanie z internetowych narzędzi. Są to specjalne serwisy poświęcone nieruchomościom w całym kraju. Prowadzone są przez biura nieruchomości, pośredników w ich obrocie, jak również firmy kapitałowe zajmujące się ich skupem i sprzedażą. Jak działają takie narzędzia? Co można dzięki nim uzyskać? Przede wszystkim nie trzeba korzystać z usług specjalistów – rzeczoznawców, których ceny usług nie należą do niskich. Ponadto wycena mieszkania online to sposób dostępny od ręki. Nie musisz umawiać spotkania, długo czekać i kontaktować się bezpośrednio z inną osobą. Nie musisz również nikogo wpuszczać do swojego mieszkania, co jest niezwykle istotne w czasach pandemii, kiedy należy ograniczyć kontakty do minimum. Zamiast tego wycenę mieszkania można uzyskać bezpośrednio z komputera, szybko, bezpiecznie oraz bardzo wygodnie.

Warto przeczytać Jak sprzedać mieszkanie nabyte w drodze spadku? 2021

​ Jak uzyskać darmową wycenę mieszkania?

Wszystko co będzie ci potrzebne by bezpłatnie wycenić swoje mieszkanie przez internet to komputer podłączony do sieci oraz nieco wolnego czasu. Warto również przygotować kilka zdjęć wnętrza mieszkania, co usprawni cały proces wyceny. W pierwszym kroku wchodzimy na stronę www, na której dostępna jest wycena mieszkania online. Następnie wybieramy jego lokalizację – województwo, miasto, dzielnicę – osiedle mieszkaniowe, a w końcu ulicę. Następnie określamy istotne parametry swojej nieruchomości, takie jak powierzchnia, ilość pomieszczeń, rok wybudowania budynku, technologia, strony świata, na które wychodzą okna, a także stan techniczny mieszkania, sposób jego ogrzewania, kondygnacja, stan prawny. Im więcej danych wprowadzimy do formularza, wym wycena online mieszkania będzie bardziej zgodna z rzeczywistymi cenami. W ostatnim kroku można również dodać wcześniej wykonane zdjęcia, które mogą być zapisane na dysku komputera lub w pamięci telefonu. Są one brane pod uwagę w trakcie indywidualnej wyceny i weryfikacji tej uzyskanej automatycznie. Może się bowiem okazać że darmowa wycena mieszkania nie uwzględniła wysokich nakładów finansowych – remontów, udogodnień itp., które mogą w dużym stopniu podnieść wartość lokalu.

​ Kto może otrzymać darmową wycenę mieszkania?

Internetowa porównywarka i wyceniarka nieruchomości to bezpłatne narzędzie, z którego może skorzystać każda chętna osoba. Wystarczy w tym celu przygotować najważniejsze informacje oswoim lokalu, które zostały wymienione powyżej. Sam proces wprowadzenia danych oraz uzyskania wiarygodnej ceny zajmuje nie więcej niż kilka minut i nie wymaga podawania żadnych wrażliwych danych ani rejestrowania się czy logowania. Istotne w tym wszystkim jest to, że taki sposób wyceny mieszkania zapewnia wiarygodne wyniki, opierające się na realnych cenach podobnych mieszkań w okolicy. Czynniki mające decydujący wpływ na cenę mieszkania to oczywiście jego powierzchnia, rodzaj budynku i lokalizacja. Mieszkania w pobliżu ważnych punktów na mapie miasta, węzłów komunikacji publicznej czy parków osiągać mogą znacznie większą wartość niż mieszkania położone na obrzeżach, nawet jeśli jest to nowoczesne budownictwo.

​ Wycena mieszkania online to szansa na szybką sprzedaż

Zaletą jest nie tylko to, że mieszkanie można wycenić samodzielnie, bez wychodzenia z domu, ale również mamy szansę na jego szybką sprzedaż w cenie, którą zaproponowała nam wyceniarka. Jak to działa? Każdy kto chce wycenić mieszkanie, robi to z kilku powodów. Albo już jest na etapie jego sprzedaży albo poważnie ją rozważa i przeprowadza tak zwane rozeznanie rynku. Od faktycznej ceny, którą będzie mógł uzyskać za swoją nieruchomość, zależeć będzie ostateczna decyzja. Internetowe wyceniarki mieszkań do kogoś należą. Często są to firmy kapitałowe dysponujące dużym budżetem na obrót nieruchomościami. Mogą one odkupić od Ciebie wyceniane mieszkanie, oszczędzając Ci sporo czasu i nerwów. Sprzedając nieruchomość pierwszemu zainteresowanemu, który co bardzo ważne, oferuje cenę rynkową, nie musisz umawiać dziesiątek spotkań z innymi zainteresowanymi, oprowadzać ich po mieszkaniu, odpowiadać na telefony, a w końcu negocjować ceny. Zamiast tego otrzymujesz propozycję odkupu w cenie takiej, jaką wartość podała wycena mieszkania online. Jeśli się z nią zgadzasz, transakcję możesz sfinalizować nawet w ciągu kilku kolejnych dni! To ekspresowe tempo jest zasługą tego, że kupujący nie musi się starać o żadne kredyty, gdyż dysponuje własną gotówką na zakup. Przyspiesz to podjęcie decyzji o jej nabyciu i daje większą elastyczność w realizacji transakcji.

Może cię zainteresować Jak wycenić nieruchomość w 2021? – Szybkie porady

​ Jak wycenić mieszkanie bez udziału rzeczoznawcy?

Właśnie się dowiedziałeś jak otrzymać darmową wycenę mieszkania bez udziału rzeczoznawców lub specjalistów z biur nieruchomości. Testowo możesz przeprowadzić taką wycenę dla swojego mieszkania, aby poznać jego wartość i porównać z tym, co sam możesz sprawdzić. Potraktuj to jako dobrą zabawę, a uzyskana w ten sposób wiedza może Ci się w przyszłości przydać. Być może pojawi się kiedyś potrzeba sprzedaży swojego mieszkania lub pomocy znajomemu w zmianie nieruchomości. Będziesz wówczas wiedział gdzie szukać pomocy i jak łatwo sprawdzić czy wymyślona przez Was cena jest na właściwym poziomie.

​ Do czego może się przydać wycena mieszkania online?

Z możliwości wyceniania mieszkania przez internet można skorzystać nie tylko w celu poznania jego ceny do ogłoszenia, ale również w wielu innych sytuacjach. Przykładowo możesz chcieć zakupić polisę ubezpieczeniową na swoją nieruchomość, ale nie wiesz jaką wartość zadeklarować. Zbyt niska wartość mieszkania podana w polisie może skutkować tym, że wypłacone ubezpieczenie będzie zbyt niskie na pokrycie wszystkich szkód. Natomiast podając zawyżoną wartość, niepotrzebnie zapłacisz wysoką cenę polisy, ale nie wpłynie to na uzyskanie wyższej kwoty odszkodowania. Dlatego tak ważne jest podawanie wiarygodnych cen nieruchomości w dokumentach ubezpieczeniowych. Jeśli nie wiesz jaką wartość podać, to właśnie darmowa wycena mieszkania przez internet może Ci w tym pomóc.

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ