biuro nieruchomosci szczecin

Zadłużone mieszkanie – jak je sprzedać?

Zadłużone mieszkanie – jak je sprzedać?

Zadłużone mieszkanie może posiadać różną formę zadłużenia. Jedną z nich jest obciążenie mieszkania hipoteką, która przed sprzedażą musi być spłacona bądź przeniesiona na nowego nabywcę. Innym przykładem jest nieruchomość zadłużona z powodu nieuregulowanych przez jej właściciela należności do spółdzielni. To również jest dużym problemem podczas sprzedaży, ponieważ kupujący może żądać od sprzedającego zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami. Kolejnym przypadkiem jest sytuacja, kiedy mieszkanie obciążone jest innymi niż hipoteka długami właściciela. W takiej sytuacji jego wierzyciele mogą wszcząć egzekucję w stosunku do nieruchomości, czego w ich imieniu i na ich wniosek faktycznie dokonuje komornik. 

FORMA SPRZEDAŻY ZADŁUŻONEGO MIESZKANIA

Warto wiedzieć, że sprzedaż zadłużonego mieszkania obciążonego hipoteką lub innymi długami jest możliwa, ale trzeba spełnić szereg dodatkowych wymogów. Tak więc, transakcja sprzedaży mieszkania zadłużonego dość często pomaga jego właścicielowi w spłacie zadłużenia oraz eliminuje ryzyko eksmisji wynikające z braku spłaty długów. Bezpieczne dla wierzyciela jest sprzedanie mieszkania zadłużonego, czyli dla osoby lub podmiotu, która wysuwa roszczenia w stosunku do nieruchomości. Kiedy lokal zostanie spłacony określona część sumy jest od razu przeznaczona na spłatę zadłużenia do wierzyciela. Natomiast reszta kwoty jest przekazywana na rachunek sprzedającego. W rezultacie sprzedaż mieszkania zadłużonego pozwala jego dotychczasowemu właścicielowi na spłacenie swojego długu. W przypadku, gdy na mieszkaniu ciążyła hipoteka, jest ona także wykreślana z księgi wieczystej. 

SKUP ZADŁUŻONYCH MIESZKAŃ

Dzięki naszej agencji nieruchomości mogą Państwo sprzedać swoje zadłużone mieszkanie. Dla nas skup zadłużonych mieszkań nie jest problemem, ponieważ znamy wszelkie procedury, które pomogą pomyślnie załatwić wszelkie formalności. Aby sprzedać takie mieszkanie z długiem, trzeba się trochę namęczyć ze względu na dużą ilość formalności oraz na spory koszt. My chętnie skupujemy za gotówkę zadłużone mieszkania od każdego. W ten sposób uwalniamy sprzedającego od stresu i dodatkowych kłopotów, oferując szybką i pewną gotówkę. 

To bardzo dobre rozwiązanie na upłynnienie gotówki, którą posiadamy zamrożoną w postaci posiadanego mieszkania. Bardzo często pieniądze posiadane w takiej postaci są ostatecznym rozwiązaniem przed egzekucją komorniczą, jak również stanowią podstawę do zwrotu zaciągniętej pożyczki lub kredytu. Skup zadłużonych mieszkań jest jednym z działań procesów przeciwko windykacji. W takim przypadku nasza agencja nieruchomości współpracuje najczęściej z fachowcami w zakresie prawa. Odpowiednio przeprowadzona antywindykacja skutkuje przeważnie powstrzymaniem komornika od dalszej egzekucji.

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ Z LOKATOREM

Czasami zdarzają się sytuacje, gdzie właściciele wynajmowanych lokali decydują się na sprzedaż mieszkania z lokatorem. Czy jest to możliwe? Odpowiedź jest prosta: Otóż sprzedaż mieszkania własnościowego z lokatorem jest  możliwa, lecz wszystko zależy od tego czy znajdzie się kupiec. W takiej sytuacji ważne jest, aby poinformować nabywcę o sytuacji prawnej nieruchomości, a także zameldowanych w niej osobach. Jednak nieruchomości z jakimikolwiek obciążeniami nie są często wyszukiwane. To wszystko wynika z faktu, iż polskie prawo w nadmiernym stopniu chroni lokatorów, nawet tych niewywiązujących się ze swoich obowiązków, dlatego należy liczyć się z tym, że sprzedaż takiej nieruchomości  będzie wiązało się z pewnymi niedogodnościami, jak np. niska cena. Więc, zanim zdecydujemy się na sprzedaż takiego lokalu, należy dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety. Warto jednak spróbować znaleźć kupca wśród tej grupy, która zakup takiej nieruchomości traktuje w kategorii inwestycji i lokaty kapitału na przyszłość.

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ