co-zrobic-z-sprzedaza-nieruchomosci-przez-komornika

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika – czy można

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co stanie się z Twoim mieszkaniem lub domem, jeśli wpadniesz w spiralę długów i nie będziesz w stanie ich spłacić? Cóż, jest to sytuacja, której każdy z nas może doświadczyć. Gdy zadłużenie osiąga punkt krytyczny,  egzekucja komornicza nieruchomości może stać się nieunikniona.

W wielu przypadkach sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika przyniesie dłużnikowi więcej korzyści niż licytacja przeprowadzona przez komornika. Jak doprowadzić do samodzielnej sprzedaży w obliczu zajęcia komorniczego? W tekście poniżej znajdziesz więcej informacji. 

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika – egzekucja z nieruchomości

Egzekucja z nieruchomości – to wyrażenie często budzi przestrach. Jednak warto poznać fakty na temat tego procesu, aby lepiej go zrozumieć i poznać swoje prawa i możliwości. Egzekucja to procedura mająca na celu przymusowe odzyskanie długów z majątku dłużnika.

sprzedaz-nieruchomosci-zajetej-przez-komornika

Komornik, ma kilka możliwości, aby wyegzekwować spłatę. Może m.in. zająć wynagrodzenie, zbyć wartościowe przedmioty (egzekucja z ruchomości), lub zająć nieruchomość w celu sprzedaży (egzekucja z nieruchomości).

Kiedy dochodzi do zajęcia nieruchomości przez komornika, można spodziewać się licytacji. Jest to proces, w którym różni kupcy składają oferty na zakup danej nieruchomości. Najwyższa oferta zostaje zaakceptowana, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży są przeznaczone na spłatę zadłużeń.

Warto jednak pamiętać, że egzekucji można uniknąć, ponieważ nie jest ona zbyt korzystna dla dłużnika. Jeżeli dług opiewa na bardzo dużą kwotę, a dłużnik nie ma możliwości jego spłaty w inny sposób, rozwiązaniem może okazać się sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika przez samego dłużnika. 

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika – licytacja mieszkania za długi

Zanim jednak dowiemy się więcej o tym, jak przebiega sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika, przyjrzymy się bliżej procesowi egzekucji z nieruchomości i licytacji nieruchomości.

Gdy osoba zadłużona nie może spłacić swoich długów, jej majątek może zostać zlicytowany. Komornik wykorzysta wszelkie środki, aby uzyskać kapitał, a następnie przekazać go na rzecz wierzycieli. 

Jak przebiega licytacja nieruchomości prowadzona przez komornika? Najpierw nieruchomość zostaje zajęta przez komornika, co oznacza, że w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości znajdziemy informacje o toczącej się egzekucji. Dłużnik mimo zajęcia, może nadal użytkować nieruchomość.

Dokonuje się oszacowania wartości nieruchomości w celu ustalenia kwoty sprzedaży, a następnie informacje o przyszłej licytacji nieruchomości są upubliczniane przez komornika.  Komornik zarządza i koordynuje cały proces licytacji.

Cena wywoławcza podczas pierwszej licytacji zaczyna się do 3/4 wartości oszacowanej, a gdy nikt nie zgłosi chęci nabycia, przy drugiej aukcji cena spada do 2/3 wartości. 

Z uzyskanej w wyniku sprzedaży kwoty spłacane są długi. Dłużnik nie jest już właścicielem nieruchomości i musi ją opuścić, inaczej dokonuje się jego eksmisji.

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika – sprzedaż nieruchomości zanim zrobi to komornik 

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika może wydawać się niełatwym zadaniem, ale istnieje możliwość sprzedania nieruchomości, zanim dokona tego sam komornik. Wielu ludzi obawia się utraty swojego domu lub mieszkania w wyniku egzekucji, dlatego warto być świadomym dostępnych opcji.

Pierwszym krokiem do uniknięcia licytacji i sprzedaży przez komornika jest podjęcie działań na własną rękę. Należy poinformować wierzyciela i komornika, o chęci sprzedaży nieruchomości na własną rękę. Bywa, że porozumienie z wierzycielem będzie wymagało podpisania ugody. 

Wierzyciel nie powinien mieć nic przeciwko sprzedaży nieruchomości przez dłużnika, ponieważ będzie to oznaczało szybsze rozliczenie zobowiązań i brak konieczności przeprowadzenia egzekucji. Oczywiście pieniądze ze sprzedaży nieruchomości zajętej przez komornika powinny posłużyć spłacie zobowiązań, a ewentualna nadwyżka pieniędzy, będzie zyskiem dłużnika.

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika zrealizujesz do skupu nieruchomości. Pomoc specjalistów jest dużym wsparciem podczas negocjacji z wierzycielem. Sprzedaży dokonuje się w bezpieczny sposób – zabezpieczone są interesy zarówno wierzyciela, który ma pewność, że jego dług zostanie spłacony, jak i dłużnika, który pozbywa się zadłużenia. 

Docelowym nabywcą jest skup nieruchomości, a zatem transakcja przebiega sprawnie, a dłużnik nie zostaje obciążony żadnymi kosztami podczas realizacji sprzedaży – koszty okołotransakcyjne oraz  porady specjalistów prawa są po stronie skupu. 

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika – dlaczego warto sprzedać mieszkanie w obliczu egzekucji

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika może wydawać się trudnym i stresującym procesem. Jednak istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć sprzedaż mieszkania w obliczu egzekucji.

Po pierwsze, sprzedając nieruchomość samodzielnie, można mieć większą kontrolę nad procesem sprzedaży, otrzymać lepsze warunki i korzystniejszą cenę za swoje mieszkanie. Jak wspomnieliśmy, cena sprzedaży na licytacji może być równa 2/3 wartości rynkowej nieruchomości. 

Po licytacji nieruchomości dłużnik jest zobowiązany pokryć koszty egzekucji, które dodatkowo obniżą ewentualny zysk. Koszty będą dużo mniejsze, jeżeli do licytacji nie dojdzie, a dłużnik samodzielnie ureguluje zobowiązanie. 

co-zrobic-z-sprzedaza-nieruchomosci-przez-komornika

Kolejnym ważnym powodem jest możliwość szybkiego uregulowania zadłużenia poprzez sprzedaż nieruchomości. Nawet duże długi można spłacić w całości, sprzedając nieruchomość. Oczywiście nie jest to łatwa decyzja, ale sprzedaż może być bardzo skutecznym sposobem na szybkie pozbycie się długów i rozpoczęcie życia z nową, czystą kartą.

Sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika – podsumowanie

Jak się okazuje, istnieje możliwość uniknięcia licytacji i rozwiązania trudnej sytuacji samodzielnie poprzez sprzedaż nieruchomości zajętej przez komornika.

Niestety, sprzedaż nie ocali naszej nieruchomości, lecz z pewnością dokonana samodzielnie niesie dużo więcej korzyści niż dopuszczenie do sprzedaży mieszkania na licytacji komorniczej. Długi spłacane są w krótkim czasie, bez narażania się na dalsze zadłużenie. Dłużnik poprzez samodzielną sprzedaż może również wypracować dużo korzystniejsze warunki transakcji i zachować dla siebie większy kapitał. 

Pamiętajmy, że zajęcie nieruchomości nie musi oznaczać, że sprawa zakończy się na licytacji komorniczej. Dzięki sprzedaży nieruchomości zajętej przez komornika przed licytacją, możesz uniknąć wielu problemów, oraz osiągnąć lepszą cenę za swój majątek.

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ