mieszkanie-za-odstepne-2022

Mieszkanie za odstępne co to znaczy 2022?

W wielu miastach w lokalnej prasie co chwilę pojawiają się ogłoszenia zatytułowane „Mieszkanie za odstępne„. Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę, co to oznacza, dlatego też poniżej postaraliśmy się rozwiać wszystkie wątpliwości na ten temat. Jak się bowiem okazuje w praktyce, dla niektórych może to być szansa na zakup całkiem solidnego lokum w niskiej cenie.

mieszkanie-za-odstepne-2022

Mieszkanie za odstępne co to znaczy?

Jeszcze do niedawna w społeczeństwie istniało przekonanie, że mieszkanie za odstępne musi oznaczać coś bardzo niepewnego. Wiele osób bało się tej formy transakcji przede wszystkim dlatego, iż nie zdawało sobie sprawy, jak ona wygląda w praktyce. Trzeba bowiem wprost zaznaczyć, iż osoby, które decydują się na mieszkanie za odstępne nie zostaną ich właścicielami. Mieszkanie za odstępne wiąże się natomiast z jednorazową wpłatą konkretnej kwoty na rzecz właściciela w zamian za użytkowanie mieszkania przez określony czas lub meldunek. Trzeba przyznać, iż takie rozwiązanie jest dobre dla dwóch stron, o ile jasno określone zostały wszystkie warunki w precyzyjnie skonstruowanej umowie. Należy bowiem pamiętać, że przy tej transakcji strony obowiązkowo powinny sporządzić umowę pisemną, w której uregulują kwotę odstępnego, sposób jej płatności oraz czas jej obowiązywania.

Może cię zainteresować Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Mieszkanie za odstępne, a nieuczciwi właściciele

Niestety coraz częściej spotyka się oszustów, którzy oferują tego typu mieszkania nie spełniając warunków umowy. Nieuczciwi właściciele obiecują meldunek lub deklarują, iż konkretne osoby będą mogły użytkować mieszkanie przez jakiś czas, po czym, gdy na ich konto wpływa określona kwota pieniędzy, znikają. Tego typu zachowania coraz częściej spotyka się w dużych miastach, gdzie tego typu lokali jest dużo. Zainteresowanie nimi jest również ogromne. Szczególnie młodzi ludzie decydują się na takie rozwiązanie, gdyż meldunek w danym miejscu może pomóc im w wielu dziedzinach.

Z jakimi kwotami odstępnego można się spotkać?

Jeżeli ogłoszenie dotyczy lokalu dwupokojowego, a kwota odstępnego wynosi od około 25 tysięcy do 50 tysięcy, zdecydowanie warto zainteresować się taką ofertą. Młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, jak i studenci chętnie korzystają z takich ofert, gdyż dzięki nim mogą mieć ustabilizowaną sytuację mieszkaniową przez dłuższy czas. Mimo iż mieszkanie za odstępne nie jest uregulowane prawnie, to jednak warto skonsultować taką umowę z prawnikiem lub notariuszem. Dzięki temu dwie strony będą pewne, iż zawarto w niej wszystkie zasady korzystania z danego lokum, jak i zobowiązania dwóch stron względem siebie.

Warto przeczytać Najlepsze platformy crowdfundingu nieruchomościowego 2021

Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Zdecydowanie tak. Szczególnie osoby, którym dane mieszkanie naprawdę się podoba i są przekonane, że chcą w nim mieszkać przez kolejne kilka lat mogą wybrać tą formę użytkowania lokalu, niż np. jego wynajem. Dlaczego? Tak naprawdę właściciel wynajmowanego lokalu w każdej chwili może rozwiązać umowę. W tym przypadku, po wpłaceniu odstępnego, mieszkanie dany lokator może użytkować przez wskazany czas, na który zawarto umowę.

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ