sprzedaz-mieszkania

Jak sprzedać udziały w nieruchomości – sprzedaż udziału w nieruchomości

Jesteś właścicielem nieruchomości w częściach ułamkowych i chcesz zbyć swoją własność, ale nie wiesz, jak sprzedać udziały w nieruchomości? Sprzedaż udziału w nieruchomości może być trudna, gdy wybierzemy realizację transakcji na wolnym rynku. Sprzedaż tą metodą, może okazać się nieskuteczna, z uwagi na brak zainteresowania ofertą nabywców, którzy obawiają się dzielenia nieruchomości z obcą im osobą.

Istnieje jednak inny sprawdzony sposób na to, jak sprzedać udziały w nieruchomości w krótkim czasie – jest nim skup udziałów w nieruchomościach.

W dzisiejszym artykule omówimy ważne tematy, szczególnie przydatne gdy decydujemy się na sprzedaż udziałów w nieruchomości. Dowiedz się, czy sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela jest możliwa, w jakiej sytuacji warto rozważyć transakcję sprzedaży i w końcu jak znaleźć odpowiedniego kupca. Przeczytaj dalej, aby poznać najlepszy sposób na skuteczną sprzedaż udziału w nieruchomości!

Sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela

Sprzedaż udziału w nieruchomości, bardzo często spowodowana jest sporami zaistniałymi między współwłaścicielami. Wobec długotrwałych scysji dotyczących zarządzania nieruchomością każdy z właścicieli może zadecydować o sprzedaży należącego do niego ułamka własności lokalu.

sprzedaz-mieszkania

Wobec napiętych stosunków między współwłaścicielami nie bez znaczenia pozostaje pytanie, czy sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela jest możliwa? Oczywiście, każdy ze współwłaścicieli ma prawo na sprzedaż udziału w nieruchomości, i w tej kwestii nie musi szukać aprobaty pozostałych. Zgoda współwłaścicieli nieruchomości nie jest w tym zakresie, wymagana. Sprzedaż udziału w nieruchomości jest tylko i wyłącznie decyzją samego właściciela.

Należy jednak zwrócić uwagę, że sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela, nie odnosi się do sytuacji, w której małżonkowie posiadają nieruchomość na zasadzie współwłasności łącznej, czyli gdy mają wspólny majątek. Współwłasność łączna nie określa udziałów w nieruchomości, nie jest zatem możliwe, do momentu ustania współwłasności łącznej (np. w toku rozwodu) sprzedanie udziałów. W przypadku współwłasności łącznej o sprzedaży decydują oboje małżonkowie, nie istnieje możliwość zbycia „części” nieruchomości należącej do jednego małżonka. 

Kiedy warto zdecydować się na sprzedaż udziału w nieruchomości?

Kiedy warto zdecydować się na sprzedaż udziału w nieruchomości? Jest wiele powodów, dla których transakcja, może zostać przeprowadzona. Właścicielem udziałów w nieruchomości możemy stać się, dziedzicząc majątek po bliskiej osobie. Majątkiem należącym do kilku lub kilkunastu spadkobierców trudno jest wspólnie zarządzać. Współwłaściciele mogą mieć odmienne pomysły na nieruchomość, lub wcale się nią nie interesować. Wobec tego często zdarza się, że nieruchomość stoi bezczynnie, nie jest przedmiotem inwestycji, nie generuje zysków i po prostu niszczeje.

Sprzedaż udziału w nieruchomości to możliwość na uzyskanie korzyści z jego posiadania, gdy nie możemy w żaden inny sposób wpłynąć na jej losy. Pamiętajmy, że własność każdej nieruchomości, nakłada na właściciela również obowiązki. Utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie, ponoszenie kosztów remontu, uiszczanie podatków czy zapłata bieżących kosztów – z tym muszą liczyć się współwłaściciele. 

Gdy nieruchomość nie jest wynajmowana i nie zarabia, a trzeba liczyć się z wydatkami na jej utrzymanie – sprzedaż udziału w nieruchomości może okazać się dobrą myślą.

Na sprzedaż udziału w nieruchomości decydują się także osoby po rozwodzie. Wspólne mieszkanie po rozwodzie, stanowi duży kłopot, szczególnie gdy stosunki z byłym partnerem nie należą do serdecznych. W wyniku rozwodu możemy stać się właścicielem udziału w mieszkaniu, jego sprzedaż jest naszym prawem. 

Choć powodów, dla których sprzedaż udziału w nieruchomości może się opłacać jest wiele, to najczęściej transakcja umotywowana jest po prostu potrzebą szybkiej gotówki. Jak sprzedać udział w nieruchomości i co należy wiedzieć o transakcji?

Sprzedaż udziału w nieruchomości – jak wygląda transakcja

Wiemy już, że sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela jest jak najbardziej możliwa. Co jeszcze warto wiedzieć o sprzedaży udziału? Między innymi to, że za sprzedaż udziału w nieruchomości, z dużym prawdopodobieństwem nie uzyskamy kwoty, jaka odpowiada ułamkowi wartości rynkowej nieruchomości. To może okazać się problematyczne, z uwagi na to, że przyszły nabywca będzie musiał respektować prawa do tej samej nieruchomości, jakie mają pozostali współwłaściciele. 

Natomiast, należy wiedzieć, że sama sprzedaż udziału w nieruchomości, a właściwie jej proces, nie odbiega od sprzedaży całej nieruchomości. Transakcja polega na zgromadzeniu odpowiednich dokumentów, znalezieniu nabywcy i wizycie w kancelarii notarialnej. Sprzedaż udziału w nieruchomości musi być przeprowadzona z notariuszem.

Jak sprzedać udziały w nieruchomości skutecznie – możliwe problemy

Sprzedaż udziałów w nieruchomości może być czasochłonna. Ogłoszenie o sprzedaży opublikowane w internecie, może okazać się mało skuteczne i wydłużyć finalizację transakcji, ponieważ nabywcy obawiają się zamieszkania w nieruchomości z innymi osobami. Właściciele, którzy decydują się na sprzedaż udziału w nieruchomości powinni zapoznać się z usługą, jaką jest Skup udziałów w nieruchomościach.

Sprzedaż do profesjonalnej firmy wiąże się z dużym bezpieczeństwem i skutecznością, bo nabywcą w tym wypadku jest sam skup. 

Skup udziałów w nieruchomościach – bezpieczna i szybka transakcja

Skup udziałów w nieruchomościach, umożliwia dokonanie transakcji sprzedaży tym osobom, które nie znalazły nabywcy w tradycyjny sposób, lub obawiają się, że transakcja nie zostanie szybko zrealizowana. Wystarczy, że wypełnisz formularz lub skontaktujesz się z nami telefonicznie, a my bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sytuację. 

Wybierając sprzedaż udziałów w nieruchomości do skupu, możesz liczyć na uczciwą wycenę, której dokonają doświadczeni specjaliści obrotu nieruchomościami. Jeżeli wybierzesz skup udziałów w nieruchomościach, nasi pracownicy podpowiedzą Ci, jakie zgromadzić dokumenty, a także pomogą we wszystkich formalnych kwestiach, jeżeli wyrazisz taką chęć. 

sprzedaz-wspolwlasnosci-mieszkania

Transakcja sprzedaży udziału w nieruchomości, przebiega bardzo sprawnie, bo pod okiem doświadczonego zespołu. Praktyka skupu nieruchomości, polega na szybkim, terminowym regulowaniu należności, a więc nie musisz obawiać się, że na pieniądze ze sprzedaży oraz realizację całej transakcji będziesz oczekiwać długie miesiące. Transakcje sprzedaży realizujemy nawet w kilka dni, zachowując przy tym wysoki poziom usług i gruntownie zabezpieczając Twoje interesy. Dla Twojego komfortu zysk wypłacamy już podczas wizyty w kancelarii notarialnej.

Jak sprzedać udziały w nieruchomości odziedziczonej – sprzedaż udziału w nieruchomości spadkowej

Skup udziałów w nieruchomości, pomoże Ci także gdy chodzi o sprzedaż udziału w nieruchomości otrzymanej w drodze dziedziczenia. Żeby zbyć całą nieruchomość pozostawioną w spadku, potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. Jeżeli takiej nie ma, i nie istnieje też możliwość odkupienia udziałów od pozostałych spadkobierców, pojedynczy współwłaściciel, może zdecydować się na sprzedaż udziału w nieruchomości

Skup udziałów w nieruchomościach, to sposób na korzystną sprzedaż nieruchomości, także gdy stan prawny spowodowany współwłasnością jest skomplikowany.

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ