czy-mozna-wyrzucic-kobiete-z-mieszkania-2024

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania?

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania? Temat eksmisji zawsze budzi wiele kontrowersji i wątpliwości. Jak legalnie pozbyć się uciążliwego lokatora z mieszkania? Czy jeśli wraz z dorosłym zamieszkuje dziecko, eksmisja będzie trudniejsza?

Dowiedz się więcej.

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania? 

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania? Pod pojęciem „wyrzucenia z nieruchomości” możemy rozumieć jedynie eksmisję – czyli przymusowe opuszczenie z lokalu dokonane przez komornika.

Właściciel nieruchomości nie może wyrzucić siłą czy przymusić do opuszczenia nieruchomości żadnego lokatora! Ani kobiety z dzieckiem, ani samotnego mężczyzny, ani nikogo innego. Samodzielnie nie można podejmować takich działań ani decyzji – nie ma możliwości wyrzucenia kogoś bez odpowiednich procedur prawnych i udziału uprawnionych organów.

Nie dokonuje się również eksmisji na bruk. Każdy, nawet uciążliwy lokator, musi mieć zapewnione miejsce, do którego będzie mógł zostać przeniesiony. Takim miejscem może być inny lokal, do którego prawa posiada lokator, a w innym wypadku taki lokal lub pomieszczenie zapewnia gmina. 

czy-mozna-wyrzucic-kobiete-z-mieszkania

Eksmisja jest procesem formalnym, który musi być przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania? Jak najbardziej, możliwe jest eksmitowanie kobiety z dzieckiem z mieszkania, jednakże eksmisja może zostać dokonana wyłącznie przez komornika. 

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania – eksmitować może jedynie komornik

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania? Eksmitować z mieszkania, może jedynie komornik.

Pamiętajmy, że w Polsce obowiązują przepisy chroniące lokatorów. Wszelkie samodzielne próby wyrzucenia lokatora z wynajmowanego mieszkania, mogą zakończyć się nawet pozbawieniem wolności do 3 lat, a lokator może starać się o odszkodowanie.

Właściciel ryzykuje wiele, podejmując tego typu działania niezgodne z prawem. Dla takich działań nie jest wytłumaczeniem również to, że lokator sprawia problemy – nie płaci, nie chce się wyprowadzić.

Właściciel z pewnością może czuć się poszkodowany w takiej sytuacji, lecz lepiej, aby nie podejmował ryzykownych działań, aby nie narazić się na nieprzyjemne konsekwencje. 

Właściwa w takiej sytuacji jest procedura eksmisji. Aby móc eksmitować lokatora, musi on zajmować lokal bez tytułu prawnego np. gdy po wypowiedzeniu umowy z powodu braku zapłaty, lub po zakończeniu terminu, na który umowa najmu obowiązywała, lokator odmawia opuszczenia lokalu.

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania? Można, eksmitować każdego lokatora jeżeli zajdą ku temu przesłanki. Należy najpierw wszcząć postępowanie sądowe, a po uzyskaniu korzystnego wyroku skierować się do komornika, który wykonuje eksmisje. 

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania – lokal socjalny dla kobiety z dzieckiem

Pytanie, czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania, nie pojawia się bez przyczyny. Słyszy się głosy, jakoby kobiety z dziećmi były specjalnie chronione, a ich eksmisja niemożliwa.

Jest w tym mała część prawdy. Eksmisja jest jak najbardziej możliwa, natomiast przepisy wyjątkowo chronią dobro takich lokatorów.

Według Ustawy o ochronie praw lokatorów, sąd nie może orzec o braku uprawnienia do lokalu socjalnego wobec: kobiet w ciąży; małoletnich, niepełnosprawnych, ubezwłasnowolnionych oraz opiekuna, który wspólnie z nim zamieszkuje; osób obłożnie chorych; ubogich emerytów i rencistów; osób bezrobotnych; i innych, które spełniają warunki określone przez gminę. 

Co ciekawe, lokalu socjalnego nie mają zagwarantowanego osoby, które są eksmitowane z lokali prywatnych, natomiast, sądy przy ustalaniu uprawnień do lokali socjalnych mają na uwadze to, że eksmisja będzie dotyczyć dorosłego wraz z dzieckiem.

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania – eksmisja bywa czasochłonna

Problem przy eksmisji może stanowić to, że w wielu przypadkach, nie jest ona szybkim rozwiązaniem problemów z lokatorem. 

Eksmisja zostanie wykonana przez komornika dopiero wówczas, gdy gmina wskaże lokal socjalny, do którego ma się przenieść eksmitowany. Z powodu braku dużej ilości takich mieszkań, w większości miast tworzy się kolejka do ich uzyskania, a eksmisja wydłuża się w czasie, ponieważ komornik przeniesie lokatora dopiero wtedy, gdy będzie miał dokąd.

Właściciel, który ma problem z lokatorami, nie jest w stanie określić, ile potrwa eksmisja. Jest to niewiadomą. Z pewnością, właściciel musi przejść przez procedurę sądową. Po uzyskaniu wyroku sądu istnieje szansa, że lokator wyprowadzi się dobrowolnie, a jeżeli nie, należy udać się do komornika. 

Eksmisja może trwać kilka miesięcy, a zdarza się, że czas procedury liczony jest w latach.

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania – sprzedaż mieszkania z uciążliwym lokatorem

W skrajnych przypadkach, gdy lokator daje nam się we znaki, zamiast zastanawiać się, czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania, można rozważyć sprzedaż mieszkania z problemem lokatora.

Sprzedaż nieruchomości z lokatorem, to dużo szybsze rozwiązanie problematycznej kwestii. Właściciel nie musi podejmować żadnych kroków prawnych, ani rozpoczynać długotrwałej procedury eksmisji. To wygodne rozwiązanie, choć skutkujące utratą własności nieruchomości, dlatego powinno być dobrze przemyślane.

Sprzedaż może być dobrym rozwiązaniem, gdy uciążliwi lokatorzy nie płacą, a właściciel zmaga się z tego powodu z problemami finansowymi.

Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem? Najprościej i najszybciej będzie zrealizować transakcję do skupu nieruchomości. To firma kupująca nieruchomości, która pomaga właścicielom zażegnać różnorodne problemy związane z nieruchomością, a w tym pomaga poradzić sobie szybko z problemem lokatora.

czy-mozna-wyrzucic-kobiete-z-mieszkania-2024

Skup nieruchomości odkupi od Ciebie nieruchomość, odciążając z konieczności podejmowania działań prawno-sądowych. Sprzedaż mieszkania z problemem lokatora, jest szybkim, i niekiedy jedynym wyjściem z problemu.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami i dowiedz się więcej o transakcji sprzedaży nieruchomości z lokatorem. Sprawdź, ile możesz zyskać oraz czy transakcja będzie dla Ciebie lepszym wyjściem niż oczekiwanie na zakończenie procedury eksmisyjnej.

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania – podsumowanie

Czy można wyrzucić kobietę z dzieckiem z mieszkania? Tak, lecz eksmisja osoby z dzieckiem z mieszkania to proces skomplikowany i czasochłonny. Jedynie komornik, jest uprawniony do eksmisji lokatorów, i może jej dokonać na podstawie orzeczenia sądu.

Właściciel nie może wyrzucić lokatora samodzielnie! Nie można też wyrzucić lokatorów bez wcześniejszego zapewnienia im miejsca, do którego mogą się przenieść.

Alternatywą dla procedury prawnej i sądowej, jaką jest eksmisja, jest sprzedaż mieszkania razem z problemem lokatorów. W ten sposób można szybko odzyskać pieniądze i nie brać na siebie obowiązku przeprowadzenia procedury eksmisji. 

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

ZADZWOŃ